O nás

Kdo jsme?

Jsme malá rodinná firma ale velcí milovníci přírodního jantaru. Naše cesty nasměřovala do světa tohoto organického drahokamu náhoda, i když náhody vlastně neexistují. Před mnoha lety se nám dostalo do rukou několik valounů surového jantaru. Ze zvědavosti jsme je zkusili obrousit doma v kuchyni na jednoduché brusce z hypermarketu. Čím víc jsme se dostávali pod kůru tohoto „kamene“, tím víc nás přitahoval. Z koníčku se postupně stalo řemeslo a jantar nám dodnes připravuje různá překvapení.

Co děláme?

Brousíme přírodní jantar a tvoříme z něj převážně šperky. V našem sortimentu ale najdete i jiné drobné předměty z jantaru, například jantarové hřebínky, cigaretové špičky nebo jiné dekorace.

Pro koho jsou naše šperky?

Naše jantarové šperky osloví každého, kdo:

  • miluje přírodní šperkové kameny
  • miluje minimalistické šperky, u kterých je kladen důraz na šperkový kámen
  • hledá šperky s hlubší symbolikou  
  • je fascinován nekonečnou vynalézavostí přírody, která se u jantaru opravdu "vyřádila". Nikdy totiž nenajdete dva stejné kousky.

V čem jsou naše výrobky výjimečné? 

Jelikož je naše rodina multikulturní, prolínají se v našich špercích prvky nejen evropské ale také asijské kultury. Ctíme proto nejen vnější vzhled šperků, ale také jejich vnitřní smysl a symboliku.

Tvoříme jen z přírodního jantaru. Opracováváme ho pouze mechanicky, bez jakýchkoliv dalších modifikací teplem, tlakem, barvením či jinými technologiemi. Jen přírodní nemodifikovaný jantar si totiž uchovává své jedinečné vlastnosti, pro které byl vždy ceněn. 

Proč Phoenix Amber neboli Jantar fénixe?

Fénix je bytostí, která v kultuře mnohých národů představuje symbol obnovy, znovuzrození. Fénix umírá v ohni a z popela se znovuzrozuje jako mladý pták. Ztělesňuje věčný koloběh života a smrti, což je silný archetyp lidstva.

Fénix je bytost mytologická. Jantar je klenot hmatatelný, a také mnoha legendami opředený.

Jantar byl kdysi před mnoha desítkami až stovkami milionů let léčivou pryskyřicí pravěkých stromů. Tato organická látka chránila svůj strom před škůdci. Když byl strom na některém místě zraněn, pryskyřice ránu "zacelila a hojila". Pryskyřice se v zemi za velice specifických podmínek "zakonzervovala" a časem zkameněla. Musela projít procesem proměny, jejíž alchymii zná jen sama příroda. Musela nést tíhu země a moří, musela vydržet pálení lávy, posun zemských desek a kdo ví co ještě.  Jen tak se z ní mohl zrodit "kámen", jež nás dnes svou krásou a neopakovatelnými vzory nepřestává udivovat. To je také svým způsobem proces znovuzrození.

Pokud vás svět jantaru fascinuje stejně jako nás, sledujte náš BLOG nebo se přihlaste k NEWSLETTERU.