Jantarový náramek se stříbrným zapínáním

Něžný náramek z jantarových nugetek se stříbrným zapínáním zjemní vaši ručku. Jantar chrání svou nositelku před zlými sílami, přitahuje do života teplo a světlo.

Délka náramku: 19 až 23 cm 

445 Kč
Dostupnost: Skladem (3 ks)
Kód: 84054
Jantarový náramek se stříbrným zapínáním
Naramek z jantaru 840541
Tip Bestseller
Garance doručení
nepoškozeného zboží
Doprava zdarma
v rámci ČR nad 3500 Kč
Dárek zdarma
ke každé objednávce
Jednoduché obdarování
Doručíme přímo obdarované osobě.

Detailní popis produktu

Materiál:
- stříbro Ag 925/1000
- přírodní baltský jantar
- nylonová šňůrka

Váha: 3,3 g
Délka náramku: 19 cm, s prodlužovacím řetízkem až 23 cm

Původ jantaru: Polsko  

Náramek, který obdržíte, se může odstínem barvy a kresbou jantarových nugetek mírně lišit. U přírodního jantaru totiž nikdy nenajdete dva stejné kousky. 

Můžeme vyrobit takovýto náramek i v jiné délce. V takovém případě nás neváhejte kontaktovat přes kontaktní formulář zde
Barvy na fotografii se mohou mírně lišit od skutečných barev v závislosti na nastavení monitoru nebo obrazovky.

Jantar je lehký a nestudí jako některé minerály. Časem se jeho barva stane sytější a kresba korálků výraznější. Je to proto, že se jedná o drahokam organického původu, podobně jako například korál.
V asijských kulturách je jantar jedním z pokladů buddhismu. Buddhisté (a nejen oni) věří, že je to drahokam, který má duši. Uklidňuje mysl a napomáhá soustředění při meditaci.

Co je jantar

Baltský jantar, zvaný také sukcinit, pochází z různých druhů již vymřelých jehličnanů Pinus succinifera. Odhaduje se až kolem 350 druhů jehličnanů. Baltský jantar má ze všech druhů nejvyšší podíl kyseliny jantarové. Ta tvoří až 8 % z jeho celkové hmotnosti.

Nejbohatší ložiska se podle odhadů nachází v Kaliningradské oblasti, dále pak na severu Polska, Litvy a podél pobřeží Baltského moře. Jeho věk se odhaduje na přibližně 28 až 54 milionů let. Je starší než samo Baltské moře.

Baltský jantar bývá pod žlutohnědou vrstvou zoxidované kůry průhledný, polo-průhledný nebo úplně neprůhledný, tzv. mléčný. Nabízí celou škálu barev, od sněhobílé až po béžovou, citronově žlutou, medovou, oranžovou, červenou až hnědou. Polský vědec Adam Chetnik ve svém Malém slovníku odrůd jantaru definoval kolem 200 variací.

Barvami a formou ale rozmanitost tohoto organického drahokamu nekončí. Příroda si s jantarem opravdu vyhrála a „namalovala“ v něm tisíce nádherných, těch nejoriginálnějších kreseb. Klidně by mohla vystavovat v Louvru vedle těch nejslavnějších malířů světa.

Více zajímavostí o jantaru se dovíte na našem blogu.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Náramky
Záruka: 2 roky
Podle kovu: Stříbro Ag 925/1000
Podle pohlaví: Pro ženy
Podle příležitosti: Na každý den
Podle stylu: Minimalistický
Podle tvaru: Jiné

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: