Stříbrný prsten s baltským jantarem "Bublající pramen"

Prsten ze stříbra Ag 925/1000 baltským jantarem, ve kterém se kombinuje průhledná a mléčná forma, je vhodný jako solitér. 

Položka byla vyprodána…
1 885 Kč 1 885 Kč / 1 ks
Dostupnost: Vyprodáno
Kód: 31048
Stříbrný prsten s baltským jantarem "Bublající pramen"
Garance doručení
nepoškozeného zboží
Doprava zdarma
v rámci ČR nad 3500 Kč
Dárek zdarma
ke každé objednávce
Jednoduché obdarování
Doručíme přímo obdarované osobě.

Detailní popis produktu

Kabošon v prstenu je ručně vybroušený z přírodního baltského jantaru. Patří k druhu, ve kterém se mísí průhledná forma s neprůhlednou. Neprůhledný jantar je výsledkem působení určité teploty, tlaku a vlhkosti v zemi, kdy v průběhu fosilizace vznikaly v jantaru mikroskopické bublinky. Čím víc bublinek, tím méně průhledný jantar je. V tomto kousku je tento proces krásně zachycený.  

Prsten na fotografii je nastavený na velikost č. 57,5. Na boku je ale otevřený, takže si ho můžete nastavit podle potřeby, doporučujeme však nastavení maximálně o 2 - 3 velikosti. Pokud nám dopředu napíšete vaši velikost, můžeme ho předem nastavit. 

Materiál:
- přírodní baltský jantar 
- stříbro Ag 925/1000

Váha: 7,4 g
Rozměry jantaru včetně obruby: 24 x 19 x 8 mm

Původ jantaru: Polsko 

 

Dodáváme v dárkové šperkové krabičce.

 

Barvy na fotografii se mohou mírně lišit v závislosti na nastavení monitoru nebo obrazovky. 

 

 

Co je jantar

 

Baltský jantar, zvaný také sukcinit, pochází z různých druhů již vymřelých jehličnanů Pinus succinifera. Odhaduje se až kolem 350 druhů jehličnanů. Baltský jantar má ze všech druhů nejvyšší podíl kyseliny jantarové. Ta tvoří až 8 % z jeho celkové hmotnosti.

 

Nejbohatší ložiska se podle odhadů nachází v Kaliningradské oblasti, dále pak na severu Polska, Litvy a podél pobřeží Baltského moře. Jeho věk se odhaduje na přibližně 28 až 54 milionů let. Je starší než samo Baltské moře.

 

Baltský jantar bývá pod žlutohnědou vrstvou zoxidované kůry průhledný, polo-průhledný nebo úplně neprůhledný, tzv. mléčný. Nabízí celou škálu barev, od sněhobílé až po béžovou, citronově žlutou, medovou, oranžovou, červenou až hnědou. Polský vědec Adam Chetnik ve svém Malém slovníku odrůd jantaru definoval kolem 200 variací.

 

Barvami a formou ale rozmanitost tohoto organického drahokamu nekončí. Příroda si s jantarem opravdu vyhrála a „namalovala“ v něm tisíce nádherných, těch nejoriginálnějších kreseb. Klidně by mohla vystavovat v Louvru vedle těch nejslavnějších malířů světa.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Prsteny z baltského jantaru
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.1 kg
Podle kovu: Stříbro Ag 925/1000
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: