Jantarový přívěsek se stříbrem Ag 925/1000

Jantar je kamenem slunce. Lidé kdysi věřili že jsou to slzy boha Slunce. Ztělesňuje teplo, světlo a naději. Závěs tohoto přívěsku z baltského jantaru je ze stříbra Ag 925/1000.
Řetízek není v ceně přívěsku.

Váha: 1,3 g

879 Kč 879 Kč / 1 ks
Dostupnost: Skladem (1 ks)
Kód: 11369
Jantarový přívěsek se stříbrem Ag 925/1000
Garance doručení
nepoškozeného zboží
Doprava zdarma
v rámci ČR nad 3500 Kč
Dárek zdarma
ke každé objednávce
Jednoduché obdarování
Doručíme přímo obdarované osobě.

Detailní popis produktu

Když si budete chtít připomenout teplo a jas slunce u moře, stačí, když se podíváte na tento přívěsek z přírodního baltského jantaru. Jeho část je průhledná a vytváří kouzelnou kresbu, která bude časem ještě výraznější. 
Jantar je lehký a nestudí. Ne nadarmo se mu říká také jako "ohnivý kámen". Svou jasně žlutou sluníčkovou barvou vnáší do svého okolí pozitivní naladění. Na dotek je tak příjemný, že si s ním budete chtít hrát pokaždé, když si ho dáte na krk.    

Zamilují si ho ženy i dívky, které milují přírodní drahokamy, tedy šperkové kameny, které mají vysoký lesk, jsou čisté a mají dokonalý výbrus. 

Materiál:
- přírodní baltský jantar 
- stříbro Ag 925/1000

Váha: 1,3 g
Rozměry jantaru: 9 x 15,5 mm
Délka přívěsku se závěsem: 24 mm

Řetízek není v ceně přívěsku.

Odesíláme v luxusní šperkové krabičce. Pokud máte přívěsek jako dárek, nemusíte se už o dárkové balení starat. 

Barvy na fotografii se mohou mírně lišit od skutečných barev v závislosti na nastavení monitoru nebo obrazovky.

Co je jantar

Baltský jantar, zvaný také sukcinit, pochází z různých druhů již vymřelých jehličnanů Pinus succinifera. Odhaduje se až kolem 350 druhů jehličnanů. Baltský jantar má ze všech druhů nejvyšší podíl kyseliny jantarové. Ta tvoří až 8 % z jeho celkové hmotnosti. Právě kyselině jantarové se přisuzují také blahodárné účinky jantaru na zdraví. Má také uklidňovat mysl a podporovat schopnost koncentrace. 

Nejbohatší ložiska se podle odhadů nachází v Kaliningradské oblasti, dále pak na severu Polska, Litvy a podél pobřeží Baltského moře. Jeho věk se odhaduje na přibližně 28 až 54 milionů let. Je starší než samo Baltské moře.

Baltský jantar bývá pod žlutohnědou vrstvou zoxidované kůry průhledný, polo-průhledný nebo úplně neprůhledný, tzv. mléčný. Nabízí celou škálu barev, od sněhobílé až po béžovou, citronově žlutou, medovou, oranžovou, červenou až hnědou. Polský vědec Adam Chetnik ve svém Malém slovníku odrůd jantaru definoval kolem 200 variací.

Barvami a formou ale rozmanitost tohoto organického drahokamu nekončí. Pokud vás svět jantaru zajímá víc, přečtěte si o něm zde.

Doplňkové parametry

Kategorie: Přívěsky z baltského jantaru
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.1 kg
Podle kovu: Stříbro Ag 925/1000
Podle pohlaví: Pro ženy
Podle příležitosti: Narozeniny, Na každý den
Podle stylu: Minimalistický
Podle tvaru: Kapka

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: