Puzetové náušnice ze stříbra a modrého jantaru - 6 mm

Tyto neobyčejné stříbrné pecičky s králem jantarů - dominikánským modrým jantarem na sluníčku kouzlí s barvami. Jednoduchý design sedne každé ženě nebo slečně, která ráda nosí puzetové náušnice.  Velikost kuličky: 6 mm 

 

1 850 Kč
Dostupnost: Skladem (3 pár)
Kód: 61044
Puzetové náušnice ze stříbra a modrého jantaru - 6 mm
Garance doručení
nepoškozeného zboží
Doprava zdarma
v rámci ČR nad 3500 Kč
Dárek zdarma
ke každé objednávce
Jednoduché obdarování
Doručíme přímo obdarované osobě.

Detailní popis produktu

Materiál:
- stříbro Ag 925/1000  
- přírodní dominikánský modrý jantar

Váha: 1,3 g
Průměr kuliček: 6 mm

Původ jantaru: Dominikánská republika

Jantarové kuličky obsahují inkluze, které jsou v přírodním jantaru běžné. Často se jedná o sopečný prach, nebo jiné částečky z okolí, kousky dřeva, kůry atp. V průběhu fosilizace byl totiž před desítkami milionů let vystavený sopečné činnosti. V důsledku vysoké teploty v zemi  při výbuchu sopky roztál a poté znovu zkameněl. V tekuté formě do sebe nabral to, co právě v jeho blízkosti bylo  - kousky světa z třetihor. 

Náušnice mají puzetové zapínání. 

Náušnice, které obdržíte, se mohou barevným odstínem od sebe mírně lišit. Není to závada, u přírodního jantaru nikdy nenajdete dva stejné kousky. 

Barvy na fotografiích se mohou mírně lišit od skutečných barev v závislosti na nastavení obrazovky. Náušnice jsou fotografované za různých světelných podmínek, pod přímým slunečním světlem, intenzivním bodovým LED světlem a v přirozeném denním světle ve stínu.  

Odesíláme v dárkové šperkové krabičce.

Co je jantar

Dominikánský jantar pochází z vyhynulého stromu - luštěniny Hymenea protera. Dnes rostou v jižní Americe a v Africe podobné druhy tohoto stromu, například kurbaryl (Hymenea courbaril).

Dominikánský jantar patří mezi velice vzácné druhy. Je specifický svým zbarvením a optickými vlastnostmi. Absorbuje zelené a modré vlny světelného spektra, proto se na černém podkladě zbarví do zelena nebo do modra. Barva samotného jantaru je však žlutá. Přesněji, pohybuje se po velmi široké paletě, od světle žluté až po oranžovou a červenohnědou. Velice, ale opravdu velice zřídkavě, se objevuje i krvavě červený jantar. Také modrý jantar je velice vzácný. Bývá nazýván také jako „král jantarů“. Ve své nejvyšší kvalitě je jeho cena  srovnatelná s cenou nejkvalitnějších přírodních diamantů.

Zaujal vás tento neobyčejný drahokam z pravěkých stromů a chcete se o něm dovědět víc? Přečtěte si o něm víc zde.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Náušnice z dominikánského jantaru
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.1 kg
Podle kovu: Stříbro Ag 925/1000
Podle pohlaví: Pro ženy
Podle příležitosti: Vánoce, Narozeniny, Svatba, Na každý den
Podle stylu: Minimalistický
Podle tvaru: Kulička

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: