Jantarový náramek

Náramky z kuliček patří mezi klasiku, která se nikdy neokouká.  Tyto jsou z pravého jantaru, ve kterém se mísí jeho průhledná forma s mléčnou. Vytváří tak obrazy, na které se budete rádi dívat. 
Průměr kuliček: 12,5 mm
Obvod zápěstí: 16 cm 

9 130 Kč
Dostupnost: Skladem (1 ks)
Kód: 95015
Garance doručení
nepoškozeného zboží
Doprava zdarma
v rámci ČR nad 3500 Kč
Dárek zdarma
ke každé objednávce
Jednoduché obdarování
Doručíme přímo obdarované osobě.

Detailní popis produktu

Náramek z pravého baltského jantaru je lehký a na dotek velice příjemný.  Nejkrásnější je na sluníčku, to se celý rozzáří. Časem se jeho barva stane sytější a kresba korálků výraznější. Je to proto, že se jedná o drahokam organického původu, podobně jako například korál. 
V asijských kulturách je jantar jedním z pokladů buddhismu. Buddhisté (a nejen oni) věří, že je to drahokam, který má duši. Uklidňuje mysl a napomáhá soustředění při meditaci.
Náramek j
e navlečený na elastické lykře, která se nevytahuje a vydrží dlouho.

Materiál: 
- přírodní baltský jantar
- elastická lykra

Váha: 16,4 g
Průměr korálků: 12,5 mm

Původ jantaru: Polsko  

Dostanete náramek, který vidíte na fotografií. Odesíláme v dárkové šperkové krabičce. 

Co je jantar

Baltský jantar, zvaný také sukcinit, pochází z různých druhů již vymřelých jehličnanů Pinus succinifera. Odhaduje se až kolem 350 druhů jehličnanů. Baltský jantar má ze všech druhů nejvyšší podíl kyseliny jantarové. Ta tvoří až 8 % z jeho celkové hmotnosti.

Nejbohatší ložiska se podle odhadů nachází v Kaliningradské oblasti, dále pak na severu Polska, Litvy a podél pobřeží Baltského moře. Jeho věk se odhaduje na přibližně 28 až 54 milionů let. Je starší než samo Baltské moře.

Baltský jantar bývá pod žlutohnědou vrstvou zoxidované kůry průhledný, polo-průhledný nebo úplně neprůhledný, tzv. mléčný. Nabízí celou škálu barev, od sněhobílé až po béžovou, citronově žlutou, medovou, oranžovou, červenou až hnědou. Polský vědec Adam Chetnik ve svém Malém slovníku odrůd jantaru definoval kolem 200 variací.

Barvami a formou ale rozmanitost tohoto organického drahokamu nekončí. Příroda si s jantarem opravdu vyhrála a „namalovala“ v něm tisíce nádherných, těch nejoriginálnějších kreseb. Klidně by mohla vystavovat v Louvru vedle těch nejslavnějších malířů světa.

Barvy na fotografiích se mohou mírně lišit od skutečných barev v závislosti na nastavení obrazovky. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Náramky
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.1 kg
Podle kovu: Bez kovu
Podle pohlaví: Pro ženy
Podle příležitosti: Narozeniny, Na každý den
Podle stylu: Elegantní
Podle tvaru: Kulička

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: