Cigaretová špička z jantaru

Cigaretová špička z přírodního baltského jantaru mléčného typu na tenké cigarety s průměrem 5 mm. 

2 690 Kč 2 690 Kč / 1 ks
Dostupnost: Skladem (1 ks)
Kód: 95006
Garance doručení
nepoškozeného zboží
Doprava zdarma
v rámci ČR nad 3500 Kč
Dárek zdarma
ke každé objednávce
Jednoduché obdarování
Doručíme přímo obdarované osobě.

Detailní popis produktu

Vzpomínáte si na krásnou Audrey Hepburn s neodmyslitelnou cigaretovou špičkou ve Snídani u Tiffaniho? I vy můžete mít takovou, která vám dodá šmrnc a styl. 

Milovníci a sběratelé fajfek považovali jantar za jeden z nejfajnovějších materiálů pro cigaretové špičky a fajfky. A to hned z několika důvodů. Jantar sám o sobě je krásný a neopakovatelný drahokam. Je dostatečně odolný a tvrdý, takže na něm nejsou vidět stopy po skousnutí. Toto ale nejsou ty nejdůležitější důvody. S prvními špičkami z jantaru prý přišli Turci. Po staletí si totiž cenili jantar pro jeho blahodárné účinky na zdraví (a nejen Turci). Věřili, že jantar má antibakteriální účinky a že zabraňuje infekcím. Proto ho považovali za ideální materiál pro náustky vodních dýmek, které si při kouření podávali mezi sebou.

Jestli takto jantar opravdu dokáže zabránit přenosu infekcí, o tom bychom mohli jistě dost polemizovat. O čem ale není pochyb je, že je jantar velice příjemný na dotek i na pohled. A jestli může přispět ke snížení škodlivého účinku kouření, pak je to jen dobře.

Nástavec je určený pro cigarety s průměrem 5 mm (tedy na slimky).

Materiál:

  • stříbro Ag 925/1000
  • přírodní baltský jantar

Váha: 2,8 g

Délka: 47 mm

Průměr v nejširším místě: 10 mm

Původ jantaru:

  • Polsko 

Dodáváme v dárkové šperkové krabičce.

Co je jantar

Baltský jantar, zvaný také sukcinit, pochází z různých druhů již vymřelých jehličnanů Pinus succinifera. Odhaduje se až kolem 350 druhů jehličnanů. Baltský jantar má ze všech druhů nejvyšší podíl kyseliny jantarové. Ta tvoří až 8 % z jeho celkové hmotnosti.

Nejbohatší ložiska se podle odhadů nachází v Kaliningradské oblasti, dále pak na severu Polska, Litvy a podél pobřeží Baltského moře. Jeho věk se odhaduje na přibližně 28 až 54 milionů let. Je starší než samo Baltské moře.

Baltský jantar bývá pod žlutohnědou vrstvou zoxidované kůry průhledný, polo-průhledný nebo úplně neprůhledný, tzv. mléčný. Nabízí celou škálu barev, od sněhobílé až po béžovou, citronově žlutou, medovou, oranžovou, červenou až hnědou. Polský vědec Adam Chetnik ve svém Malém slovníku odrůd jantaru definoval kolem 200 variací. 

Barvami a formou ale rozmanitost tohoto organického drahokamu nekončí. Příroda si s jantarem opravdu vyhrála a „namalovala“ v něm tisíce nádherných, těch nejoriginálnějších kreseb. Klidně by mohla vystavovat v Louvru vedle těch nejslavnějších malířů světa.

  

Jak o jantarovou špičku pečovat

  • Pravidelně cigaretovou špičku čistěte.

Nejlepším způsobem je otření látkou ze 100% bavlny nebo z klasické džínoviny. Jantar lze čistit nasucho, nebo látkou namočenou do vlažné vody. Pokud je to nutné, můžete použít trochu jemného mýdla nebo saponát, např. Jar. Dbejte ale na to, abyste poté jantar důkladně opláchli a osušili bavlněnou látkou.

Nepoužívejte mikrovlákno ani žádné leštící hadříky z umělých vláken. K čištění nikdy nepoužívejte ultrazvukové čističky, parní čističe ani chemické prostředky. Pokud potřebujete vyčistit stříbrnou část šperku, použijte hadřík určený na čištění stříbra, vyhněte se ale částem z jantaru.

  • Mějte cigaretovou špičku pečlivě uložené

Ideální je jantarovou špičku po použití schovat do bavlněného, případně hedvábného sáčku. Ochráníte jej tak před poškrábáním. Nedoporučujeme ji nechávat společně s jinými předměty s ostrými kovovými hranami, zvyšuje se tím riziko poškrábání a poškození povrchu.

  • Chraňte špičku před chemickými látkami

Jantar je obecně citlivý na chemikálie, např. parfémy, laky na vlasy nebo dezinfekci. Při častém kontaktu s nimi se může na jeho povrchu vytvořit bělavý povlak nebo může zmatnět. V takovém případě se musí znovu přebrousit a přeleštit.

Barvy na fotografiích se mohou mírně lišit od skutečných barev v závislosti na nastavení obrazovky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Jiné výrobky
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: