Jantarová meditační pomůcka "Mala"

Buddhistický růženec "Mala" z pravého baltského jantaru a akvamarínu. 

Počet kuliček: 108 + předělové kuličky
Průměr jantarových kuliček: 7,5 mm
Průměr kuliček z akvamarínu: 6 mm

12 280 Kč
Dostupnost: Skladem (1 ks)
Kód: 82026
Jantarová meditační pomůcka "Mala"
Garance doručení
nepoškozeného zboží
Doprava zdarma
v rámci ČR nad 3500 Kč
Dárek zdarma
ke každé objednávce
Jednoduché obdarování
Doručíme přímo obdarované osobě.

Detailní popis produktu

Buddhistická meditační pomůcka "Mala" je složená ze 108 kuliček rozdělených do čtyř částí z 27 kuliček. Tyto čtyři části jsou od sebe oddělené předělovými korálky z akvamarínu. Korálky jsou navlečené na elastické lykře, pouze zakončení je vypletené z nylonové šňůrky. 
Nejčastěji se nosí omotaný kolem zápěstí jako náramek. 

Jantar je lehký a hřejivý, nosí se velice příjemně. 

Materiál: 

  • průhledný přírodní baltský jantar
  • akvamarín


Váha: 
25,6 g

Průměr jantarových kuliček: 7,5 mm
Průměr kuliček z ametystu: 6 mm

Původ jantaru:

  • Polsko 

Dodáváme v dárkové šperkové krabičce.

Co je jantar

Baltský jantar, zvaný také sukcinit, pochází z různých druhů již vymřelých jehličnanů Pinus succinifera. Odhaduje se až kolem 350 druhů jehličnanů. Baltský jantar má ze všech druhů nejvyšší podíl kyseliny jantarové. Ta tvoří až 8 % z jeho celkové hmotnosti.

Nejbohatší ložiska se podle odhadů nachází v Kaliningradské oblasti, dále pak na severu Polska, Litvy a podél pobřeží Baltského moře. Jeho věk se odhaduje na přibližně 28 až 54 milionů let. Je starší než samo Baltské moře.

Baltský jantar bývá pod žlutohnědou vrstvou zoxidované kůry průhledný, polo-průhledný nebo úplně neprůhledný, tzv. mléčný. Nabízí celou škálu barev, od sněhobílé až po béžovou, citronově žlutou, medovou, oranžovou, červenou až hnědou. Polský vědec Adam Chetnik ve svém Malém slovníku odrůd jantaru definoval kolem 200 variací.

Barvami a formou ale rozmanitost tohoto organického drahokamu nekončí. Příroda si s jantarem opravdu vyhrála a „namalovala“ v něm tisíce nádherných, těch nejoriginálnějších kreseb. Klidně by mohla vystavovat v Louvru vedle těch nejslavnějších malířů světa.

 

Jak o jantar pečovat

  • Pravidelně jantar čistěte.

Nejlepším způsobem je otření látkou ze 100% bavlny nebo z klasické džínoviny. Jantar lze čistit nasucho, nebo látkou namočenou do vlažné vody. Pokud je to nutné, můžete použít trochu jemného mýdla nebo saponát, např. Jar. Dbejte ale na to, abyste poté jantar důkladně opláchli a osušili bavlněnou látkou.

Nepoužívejte mikrovlákno ani žádné leštící hadříky z umělých vláken. K čištění nikdy nepoužívejte ultrazvukové čističky, parní čističe ani chemické prostředky. Pokud potřebujete vyčistit stříbrnou část šperku, použijte hadřík určený na čištění stříbra, vyhněte se ale částem z jantaru.

  • Mějte jantar pečlivě uložený

Ideální je jantar po sundání schovat do bavlněného, případně hedvábného sáčku. Ochráníte jej tak před poškrábáním. Nedoporučujeme jantarové šperky nechávat společně s jinými šperky, především s ostrými kovovými hranami, zvyšuje se tím riziko poškrábání a poškození povrchu. 

  • Chraňte svůj jantar před chemickými látkami

Jantar je obecně citlivý na chemikálie, např. parfémy, laky na vlasy nebo dezinfekci. Při častém kontaktu s nimi se může na jeho povrchu vytvořit bělavý povlak nebo může zmatnět. Šperk by se musel v takovém případě znovu přebrousit a přeleštit.

 

Barvy na fotografiích se mohou mírně lišit od skutečných barev v závislosti na nastavení obrazovky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Růžence
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: