Stříbrný náramek s jantarovým korálkem

Minimalistický stříbrný náramek s jantarovým korálkem zjemní vaši ručku. Jantar v náramku má sluníčkově žlutou barvu, která vám vždy připomene, že i když je zataženo, slunce za mraky pořád je a jednou jistě opět zasvítí. 

Rozměr korálku: 13 x 8 x 5 mm
Délka náramku: 17 cm, s prodlužovacím řetízkem až 20 cm 

695 Kč
Dostupnost: Skladem (1 ks)
Kód: 84049
Stříbrný náramek s jantarovým korálkem
Garance doručení
nepoškozeného zboží
Doprava zdarma
v rámci ČR nad 3500 Kč
Dárek zdarma
ke každé objednávce
Jednoduché obdarování
Doručíme přímo obdarované osobě.

Detailní popis produktu

Jantaru se přisuzují ochranné účinky, má od svého nositele odhánět zlé síly a naopak, přitahuje štěstí a hojnost. Zároveň se v mnohých kulturách věří, že působí příznivě na zdraví. U nás nosí děti jantarové náhrdelníky, aby zmírňovaly bolesti při růstu zoubků a uklidňovaly. Jinde se zase přidával do léčivých odvarů, aby zklidňoval mysl. A takto bychom mohli pokračovat dál. Ať už má jakékoliv účinky, jeho sluníčková barva rozhodně vnese do vašich dnů pozitivní teplo.  

Materiál: 
- přírodní baltský jantar mléčného typu
- stříbro Ag 925/1000

Váha: 1,5 g
Rozměr korálku: 13 x 8 x 5 mm
Délka náramku: 17 cm, s prodlužovacím řetízkem až 20 cm

Původ jantaru: Polsko  

Jantarový korálek v náramku, který vidíte na fotografiích, se může barvou a kresbou mírně lišit od toho, který obdržíte. V přírodě totiž nikdy nenajdete dva stejné jantary. 
Odesíláme v dárkové šperkové krabičce. 
 

Co je jantar

Baltský jantar, zvaný také sukcinit, pochází z různých druhů již vymřelých jehličnanů Pinus succinifera. Odhaduje se až kolem 350 druhů jehličnanů. Baltský jantar má ze všech druhů nejvyšší podíl kyseliny jantarové. Ta tvoří až 8 % z jeho celkové hmotnosti.

Nejbohatší ložiska se podle odhadů nachází v Kaliningradské oblasti, dále pak na severu Polska, Litvy a podél pobřeží Baltského moře. Jeho věk se odhaduje na přibližně 28 až 54 milionů let. Je starší než samo Baltské moře.

Baltský jantar bývá pod žlutohnědou vrstvou zoxidované kůry průhledný, polo-průhledný nebo úplně neprůhledný, tzv. mléčný. Nabízí celou škálu barev, od sněhobílé až po béžovou, citronově žlutou, medovou, oranžovou, červenou až hnědou. Polský vědec Adam Chetnik ve svém Malém slovníku odrůd jantaru definoval kolem 200 variací.

Barvami a formou ale rozmanitost tohoto organického drahokamu nekončí. Příroda si s jantarem opravdu vyhrála a „namalovala“ v něm tisíce nádherných, těch nejoriginálnějších kreseb. Klidně by mohla vystavovat v Louvru vedle těch nejslavnějších malířů světa.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Náramky
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.1 kg
Podle kovu: Stříbro Ag 925/1000
Podle pohlaví: Pro ženy
Podle příležitosti: Narozeniny, Na každý den
Podle stylu: Minimalistický
Podle tvaru: Ovál

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: