Jantarový přívěsek na šňůrce

Přívěsek na šňůrce je z pravého baltského jantaru. O jantaru se říká, že když je v kontaktu s pokožkou, vyživuje svého majitele a naopak. Je to šperk, který je s Vámi v dobrém i zlém jako věrný přítel.   

U tohoto přívěsku jsme jantar odbrousili jen zepředu a zezadu. Po stranách jsme ponechali kůru surového jantaru. Je tak krásně vidět, jak jantar v průběhu desítek milionů let kolem sebe vytvořil zoxidovanou ochrannou vrstvu. Kůra surového jantaru obsahuje nejvyšší množství kyseliny jantarové.

1 135 Kč 1 135 Kč / 1 ks
Dostupnost: Skladem (1 ks)
Kód: 13127
Jantarový přívěsek na šňůrce
Garance doručení
nepoškozeného zboží
Doprava zdarma
v rámci ČR nad 3500 Kč
Dárek zdarma
ke každé objednávce
Jednoduché obdarování
Doručíme přímo obdarované osobě.

Detailní popis produktu

Materiál:
- přírodní baltský jantar, obsahuje inkluze a drobné prasklinky 
- náhrdelník z nylonové šňůrky
- skleněný korálek Preciosa

Váha: 9,1 g
Rozměry jantaru: 36x 28 x 12 mm
Délka náhrdelníku: 80 cm, má posuvné zapínání, takže si můžete jeho délku upravit podle svých potřeb. 

Obdržíte přívěsek, který vidíte na fotografiích. Je to jediný originál, každý kousek přírodního jantaru je totiž jiný. Pokud Vás tento přívěsek oslovil, neváhejte, stejný kousek už nenajdete. Odesíláme v luxusní šperkové krabičce. Pokud máte přívěsek jako dárek, nemusíte se už o dárkové balení starat. 

Barvy na fotografii se mohou mírně lišit od skutečných barev v závislosti na nastavení monitoru nebo obrazovky.

Co je jantar

Baltský jantar, zvaný také sukcinit, pochází z různých druhů již vymřelých jehličnanů Pinus succinifera. Odhaduje se až kolem 350 druhů jehličnanů. Baltský jantar má ze všech druhů nejvyšší podíl kyseliny jantarové. Ta tvoří až 8 % z jeho celkové hmotnosti. Právě kyselině jantarové se přisuzují také blahodárné účinky jantaru na zdraví. Má také uklidňovat mysl a podporovat schopnost koncentrace. 

Nejbohatší ložiska se podle odhadů nachází v Kaliningradské oblasti, dále pak na severu Polska, Litvy a podél pobřeží Baltského moře. Jeho věk se odhaduje na přibližně 28 až 54 milionů let. Je starší než samo Baltské moře.

Baltský jantar bývá pod žlutohnědou vrstvou zoxidované kůry průhledný, polo-průhledný nebo úplně neprůhledný, tzv. mléčný. Nabízí celou škálu barev, od sněhobílé až po béžovou, citronově žlutou, medovou, oranžovou, červenou až hnědou. Polský vědec Adam Chetnik ve svém Malém slovníku odrůd jantaru definoval kolem 200 variací.

Barvami a formou ale rozmanitost tohoto organického drahokamu nekončí. Pokud vás svět jantaru zajímá víc, přečtěte si o něm zde.

Doplňkové parametry

Kategorie: Přívěsky z baltského jantaru
Záruka: 1 rok
Hmotnost: 0.1 kg
Podle kovu: Bez kovu
Podle pohlaví: Pro muže, Unisex
Podle příležitosti: Narozeniny, Na každý den
Podle stylu: Minimalistický, Etno
Podle tvaru: Jiné

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: