Náramek z jantaru a larimáru

Náramky z kuliček patří mezi klasiku, která se nikdy neokouká. Larimárový korálek s těmi jantarovými krásně ladí. Náramek vám připomene průzračné moře a hřejivé slunce. 
Průměr kuliček: 9 a 10 mm
Obvod zápěstí: 17 cm 

4 990 Kč
Dostupnost: Skladem (1 ks)
Kód: 82018
Náramek z jantaru a larimáru
Garance doručení
nepoškozeného zboží
Doprava zdarma
v rámci ČR nad 3500 Kč
Dárek zdarma
ke každé objednávce
Jednoduché obdarování
Doručíme přímo obdarované osobě.

Detailní popis produktu

Náramek z pravého baltského jantaru a larimaru je na dotek velice příjemný. Je navlečený na elastické lykře, která se nevytahuje a vydrží dlouho.

Jantar je lehký a nestudí jako některé minerály. Časem se jeho barva stane sytější a kresba korálků výraznější. Je to proto, že se jedná o drahokam organického původu, podobně jako například korál.
V asijských kulturách je jantar jedním z pokladů buddhismu. Buddhisté (a nejen oni) věří, že je to drahokam, který má duši. Uklidňuje mysl a napomáhá soustředění při meditaci.

Materiál: 
- přírodní baltský jantar
- larimar
- elastická lykra

Váha: 10,5 g
Průměr jantarových korálků: 9 mm
Průměr larimarového korálku: 10 mm

Původ jantaru: Polsko  

Dostanete náramek, který vidíte na fotografií. Odesíláme v dárkové šperkové krabičce. 

Co je jantar

Baltský jantar, zvaný také sukcinit, pochází z různých druhů již vymřelých jehličnanů Pinus succinifera. Odhaduje se až kolem 350 druhů jehličnanů. Baltský jantar má ze všech druhů nejvyšší podíl kyseliny jantarové. Ta tvoří až 8 % z jeho celkové hmotnosti.

Nejbohatší ložiska se podle odhadů nachází v Kaliningradské oblasti, dále pak na severu Polska, Litvy a podél pobřeží Baltského moře. Jeho věk se odhaduje na přibližně 28 až 54 milionů let. Je starší než samo Baltské moře.

Baltský jantar bývá pod žlutohnědou vrstvou zoxidované kůry průhledný, polo-průhledný nebo úplně neprůhledný, tzv. mléčný. Nabízí celou škálu barev, od sněhobílé až po béžovou, citronově žlutou, medovou, oranžovou, červenou až hnědou. Polský vědec Adam Chetnik ve svém Malém slovníku odrůd jantaru definoval kolem 200 variací.

Barvami a formou ale rozmanitost tohoto organického drahokamu nekončí. Příroda si s jantarem opravdu vyhrála a „namalovala“ v něm tisíce nádherných, těch nejoriginálnějších kreseb. Klidně by mohla vystavovat v Louvru vedle těch nejslavnějších malířů světa.

Barvy na fotografiích se mohou mírně lišit od skutečných barev v závislosti na nastavení obrazovky. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Náramky
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.1 kg
Podle kovu: Bez kovu
Podle pohlaví: Pro ženy
Podle příležitosti: Narozeniny, Na každý den
Podle stylu: Minimalistický, Etno
Podle tvaru: Kulička

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: