Stříbrný náramek s jantarovým korálkem

Přitáhněte tímto minimalistickým stříbrným náramkem do svého života slunce a hojnost. Jantarový korálek v náramku je velice příjemný na dotek. Je lehoučký a nestudí jako jiné minerály. 

Rozměry korálku: cca 23 x 11 x 6 mm
Délka náramku: 18 cm, s prodlužovacím řetízkem až 21 cm 

895 Kč
Dostupnost: Skladem (1 ks)
Kód: 84045
Stříbrný náramek s jantarovým korálkem
Garance doručení
nepoškozeného zboží
Doprava zdarma
v rámci ČR nad 3500 Kč
Dárek zdarma
ke každé objednávce
Jednoduché obdarování
Doručíme přímo obdarované osobě.

Detailní popis produktu

Jantaru se přisuzují ochranné účinky, má od svého nositele odhánět zlé síly a naopak, přitahuje štěstí a hojnost. Zároveň se v mnohých kulturách věří, že působí příznivě na zdraví. U nás nosí děti jantarové náhrdelníky, aby zmírňovaly bolesti při růstu zoubků a uklidňovaly. Jinde se zase přidával do léčivých odvarů, aby zklidňoval mysl. A takto bychom mohli pokračovat dál. Ať už má jakékoliv účinky, jeho sluníčková barva rozhodně vnese do vašich dnů pozitivní teplo.  

Jantarový korálek v náramku je z přírodního baltského jantaru mléčného typu. Nikdy nenajdete dva stejné kousky, proto i korálky v náramcích se od sebe mohou mírně lišit kresbou a barevným odstínem. U přírodního jantaru jsou ale takovéto odchylky běžné. 

Materiál: 
- přírodní baltský jantar
- stříbro Ag 925/1000

Váha: 2,0 g
Rozměry korálku: cca 23 x 11 x 6 mm
Délka náramku: 18 cm, s prodlužovacím řetízkem až 21 cm 

Původ jantaru: Polsko  

Jantarový korálek v náramku, který vidíte na fotografiích, se může barvou a kresbou mírně lišit od toho, který obdržíte. 
Odesíláme v
 dárkové šperkové krabičce. 

Co je jantar

Baltský jantar, zvaný také sukcinit, pochází z různých druhů již vymřelých jehličnanů Pinus succinifera. Odhaduje se až kolem 350 druhů jehličnanů. Baltský jantar má ze všech druhů nejvyšší podíl kyseliny jantarové. Ta tvoří až 8 % z jeho celkové hmotnosti.

Nejbohatší ložiska se podle odhadů nachází v Kaliningradské oblasti, dále pak na severu Polska, Litvy a podél pobřeží Baltského moře. Jeho věk se odhaduje na přibližně 28 až 54 milionů let. Je starší než samo Baltské moře.

Baltský jantar bývá pod žlutohnědou vrstvou zoxidované kůry průhledný, polo-průhledný nebo úplně neprůhledný, tzv. mléčný. Nabízí celou škálu barev, od sněhobílé až po béžovou, citronově žlutou, medovou, oranžovou, červenou až hnědou. Polský vědec Adam Chetnik ve svém Malém slovníku odrůd jantaru definoval kolem 200 variací.

Barvami a formou ale rozmanitost tohoto organického drahokamu nekončí. Příroda si s jantarem opravdu vyhrála a „namalovala“ v něm tisíce nádherných, těch nejoriginálnějších kreseb. Klidně by mohla vystavovat v Louvru vedle těch nejslavnějších malířů světa.

Barvy na fotografiích se mohou mírně lišit od skutečných barev v závislosti na nastavení obrazovky. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Náramky
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.1 kg
Podle kovu: Stříbro Ag 925/1000
Podle pohlaví: Pro ženy
Podle příležitosti: Narozeniny, Na každý den
Podle stylu: Minimalistický, Elegantní
Podle tvaru: Jiné

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: